Příběh Binchio

Nápad přinést k nám filtrační uhlí té nejvyšší kvality přímo z Japonska jsem dostal po návratu z několikaměsíční cesty napříč Jihovýchodní Asií.

V Asii pitná (a natožpak) kvalitní voda ještě pořád není samozřejmostí. Čím dál od města jsme s manželkou vyrazili, tím cennější pro nás byla. Jelikož jsme se chtěli vyhnout několikaměsíčnímu nakupování balené vody v plastových lahvích, hledali jsme před vycestováním ekologičtější možnost pití vody. Pořídili jsme si dva docela drahé filtry. Krátce po příchodu se jeden pokazil a druhý jsme ztratili. Zbývaly měsíce na cestách, kdy jsme byli odkázáni na plastové láhve. Za tu dobu jsme vyprodukovali tolik odpadu, až nám z toho bylo špatně.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Uvědomili jsme si, že pitná a chutná voda, jejíž pití nevytváří odpad, není samozřejmostí, i když nám to doma tak připadá.

Po návratu domů jsem hledal způsob filtrace domácí vody, který by byl 100% přírodní a zároveň nevytvářel žádný odpad. Rovněž jsem chtěl nalézt filtr cenově dostupný pro každého a co nejvíce flexibilní. Filtr, který by nevyžadoval žádnou složitou instalaci, a proto by si ho mohl pořídit kdokoliv, kdo touží mít doma zdravou vodu. Filtr, který lze vzít s sebou na výlet nebo do kanclu.

Jednoznačnou odpovědí pro mě je japonské uhlí Binchotan.

Binchotan je uhlím nejvyšší kvality. Díky náročnému výrobnímu postupu obsahuje až 95% uhlíku (běžné filtrační uhlí obsahuje kolem 75% uhlíku) a disponuje neuvěřitelně velkou absorpční plochou. Tato koncentrace zabezpečuje nejvyšší standard filtrace vody. Binchotan není vázán na jedno místo (jako např. filtry reverzní osmózy). Prostě tyčinku vhodíte do nádoby s vodou. Bichotan si tak můžete vzít s sebou na výlet a vhodit své lahve. Nebo si ho vzít do kanceláře. Je to rovněž skvělá eko-friendly alternativa k drahým umělým zařízením na filtraci vody. Pokud jde poměr „cena-výkon“, je dle mně nejlepším řešením pro filtraci vody.

Milan Suchý, zakladatel Binchio
Přihlas se k newsletteru
...a získej slevy pro další nákupy a skvělé články o vodě, zdraví a jiných zajímavých eko-startupech a projektech.
*Žádné spamy, neboj se. Maily zasíláme jenom občas a s obsahem, který stojí za to. Respektujeme tvé osobní údaje a soukromí.

Podpora

Časté otázky

Zásilkovna výdejní místa

Kontakty

Obchodní podmínky

Rychlé kontakty

Ecopulsia s. r. o.

U Svobodárny 10, 190 00

Praha 9, IČ: 04099711 

E-mail: milan@binchio.com

Facebook

Instagram

©2023 by Ecopulsia

  • White Facebook Icon